Sklepy internetowe

e-commerce – zwiększaj sprzedaż online

  SKY Software    Serwisy internetowe    Sklepy internetowe

W dzisiejszych czasach sklepy online cieszą się ogromnym zainteresowaniem i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Coraz więcej osób decyduje się na zakupy przez internet, gdyż są one komfortowe, a zarazem tanie. Niższe koszty prowadzenia działalności sprawiają, że możemy zaoferować naszym klientom korzystniejsze warunki współpracy. Dodatkowym plusem jest to, że możemy trafić do znacznie szerszego grona odbiorców. Nie musimy ograniczać się wyłącznie do społeczności lokalnej, co zwiększa szansę na odniesienie sukcesu. Chcąc rozpocząć karierę w branży e-commerce należy pamiętać o tym, aby zaprojektować, a następnie wdrożyć funkcjonalny serwis internetowy. Jak to zrobić? Wszystko opisano poniżej.

Sklep internetowy – od czego zacząć?

Sklepy internetowe to świetny pomysł na biznes, jednak musimy pamiętać, że aktualnie jest ich naprawdę wiele. Oczywiście jest to rynek niezwykle szeroki, jednak musimy pamiętać o tym, że nasza marka musi wyróżniać się na tle konkurencji. Podstawą jest więc wizja. Nawet, jeśli mamy zamiar sprzedawać popularne artykuły (np. ubrania, buty, książki), to nasza witryna musi mieć w sobie „to coś”. Ważne jest, aby zainteresować odbiorcę, zatrzymać go na dłużej, a także skłonić do zakupu.

W pierwszym kroku należy dobrze przemyśleć projekt graficzny naszej marki. Pamiętajmy, że identyfikacja wizualna jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna. Logo naszego e-sklepu powinno być unikatowe i łatwe w zapamiętaniu. Ważne jest również to, aby szata graficzna strony nawiązywała do wcześniej określonych elementów identyfikacji wizualnej. Dzięki temu uzyskamy spójną całość.

Jak założyć sklep internetowy?

Po obmyśleniu tego, jak ma wyglądać nasz sklep internetowy, a także jakie elementy powinny znajdować się na stronie, możemy przejść do budowy witryny. Niestety nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Z samodzielną budową e-sklepu poradzą sobie jedynie osoby o specjalistycznej wiedzy. Jest to proces niezwykle złożony, więc wymaga on nie tylko wiedzy, ale również doświadczenia.
To właśnie w tej kwestii wychodzimy do Państwa z pomocą oferując różnego rodzaju rozwiązania e-commerce. W ofercie firmy znajdą Państwo zarówno sklepy internetowe szyte na miarę jak i te bazujące na gotowych rozwiązaniach. Specjalizujemy się w: Magento 2, Drupal 7, Shopware 5, Sylius, Oxid 6, WooCommerce oraz PrestaShop.

Zalety sklepów internetowych

Handel internetowy ma mnóstwo zalet. Po pierwsze daje on więcej możliwości, niż sprzedaż stacjonarna. Docieramy do szerokiego grona odbiorców. Nie ograniczamy się jedynie do konkretnej grupy klientów. Taki biznes możemy prowadzić w dowolnym miejscu zamieszkania. Ponadto pozwala on osiągnąć o wiele większy zysk. W przypadku niewielkich sklepów naszym centrum dowodzenia może być mieszkanie. Nie potrzebujemy więc specjalnego magazynu na towar. Dopiero w przypadku, gdy uda nam się rozwinąć biznes możemy przenieść standard zarządzania i logistyki na wyższy poziom.

Handel internetowy – czyli ile kosztuje własny e-commerce?

Własny sklep internetowy generuje mniejsze koszty, niż sklep stacjonarny. Przede wszystkim nie musimy posiadać własnej siedziby. Towar możemy magazynować w domu lub mieszkaniu. W wielu przypadkach możemy wysyłać towar bezpośrednio z hurtowni. W takiej sytuacji nie posiadamy go fizycznie, a jedynie działamy, jako pośrednik sprzedaży. W ten sposób koszty ograniczamy do minimum.

Założenie własnego sklepu internetowego, od strony technicznej, będzie wymagać od nas:

  • podjęcia decyzji czy sklep ma być stworzony na dedykowanej platformie czy jednak skorzystamy z nieco tańszych gotowych rozwiązań. Od tego będzie też zależeć zaangażowanie programisty a tym samym główny koszt sklepu;
  • przygotowania listy produktów jaka ma być dostępna w sklepie;
  • napisania opisów produktów oraz potrzebnych tekstów, które będą dostępne w sklepie;
  • przygotowania grafik produktów;
  • optymalizacji SEO sklepu.

Zacznijmy współpracę już dzisiaj!

Aby, Twój biznes mógł się rozwijać od jutra!

Realizacja: wedkarstwo.lucio.pl

Dla lidera branży wędkarskiej wdrożyliśmy specjalnie przygotowany e-commerce połączony z blogiem

„Dzięki przygotowanemu sklepowi możemy sprzedawać nasze produkty oraz opisywać nasze wyjazdy na ryby na blogu.”

Oceniło nas już 1148 osób. Otrzymaliśmy od nich 4.8 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za Twoją ocenę.   

Zapytaj o wycenę

9 + 7 =