WordPress to jeden z najpopularniejszych obecnie systemów zarządzania treścią. Został zaprojektowany przede wszystkim do obsługi blogów, ale znalazł o wiele szersze zastosowania – dzisiaj wykorzystuj go prawie 25% stron internetowych na całym świecie. Jeżeli należy do nich również twoje strona, pamiętaj o konieczności aktualizacji.

Co ryzykujesz?

Co jakiś czas wydawane są nowe aktualizacje WordPress. Zaktualizowanie swojej strony jest wtedy konieczne – przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Aktualizując stronę należy pamiętać o prostych zasadach, inaczej ryzykuje się nieodwracalną utratą zawartych na niej danych.

Aktualizacje WordPress – co aktualizować, po co, jak i kiedy?

Aby wszystkie elementy strony zachowały kompatybilność, zaktualizować należy również szablony i działające na stronie wtyczki. Ich aktualizacje wydawane są przez producentów. Aktualizujemy je wtedy, kiedy dane aktualizacje są już dostępne. Wcześniej należy wykonać kopię zapasową danych – zarówno folderu strony, jak i bazy danych. WordPress może być zaktualizowany ręcznie, ale dostępna jest też opcja automatycznej aktualizacji.

Gdzie kryją się haczyki?

Jeżeli po aktualizacji strona nie będzie działać, może to oznaczać brak kompatybilności najnowszej wersji WordPress z którąś z użytych wtyczek. W takiej sytuacji konieczne będzie przywrócenie kopii bezpieczeństwa strony, dla wcześniejszej konfiguracji WordPress.

Po co ryzykować?

Zamów aktualizacje Twojego WordPress’a już dziś!

Podstawowy Standardowy Profesjonalny
49zł (netto) / mc 99zł (netto) / mc 199zł (netto) / mc
Kopie zapasowe tak tak tak
Aktualizacja WordPress i wtyczek tak tak tak
Usuwanie skutków infekcji tak tak tak
Obsługa zgłoszeń za pomocą e-mail tak tak tak
Monitoring nieudanych prób logowania tak tak
Monitoring ciągłości działania (status online) tak tak
Monitoring Google Search Console tak
Częstotliwość aktualizacji 1 w miesiącu 1 w tygodniu codziennie (w dni robocze)
Czas reakcji 72h 48h 24h

Zamów aktualizacje WordPress

8 + 1 =