Od dawna wyczekiwany asystent od Google i to po polsku jest już dostępny. W przeciwieństwie do: Siri, Alexy czy też Cortany to właśnie sztuczna inteligencja od Google, jako jedyna, umożliwia korzystanie w naszym ojczystym języku. Jest to dla wielu osób ogromnym ułatwieniem, dzięki czemu asystent Google już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Aktualnie jest on dostępny na trzech platformach:

  • Android
  • iOS
  • słuchawki

Jak włączyć i wyłączyć Asystenta Google?

Sposób uruchomienia asystenta Google jest uzależniony od platformy, z której będziemy korzystać. Jeżeli posiadamy urządzenie z systemem operacyjnym Android to tak naprawdę nie musimy robić nic. Wystarczy wykonać aktualizację systemu. Schody zaczynają się jednak w przypadku platformy konkurencyjnej jaką jest iOS.

W celu uruchomienia Asystenta Google na urządzeniu z systemem iOS należy w pierwszym kroku pobrać aplikacje Google z AppStore. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy ikonkę trybu znajdującą się w lewym górnym rogu aplikacji. Następnie pojawią się karty ustawień dostępnych w aplikacji, tutaj należy wybrać kartę Wyszukiwanie głosowe, w której przesuwamy guzik OK-Google tak by zaświecił się na niebiesko. Na końcu klikamy Gotowe. Od teraz wystarczy wypowiedzieć słowa OK Google by asystent sam się uruchomił. Działa on jednak tylko przy uruchomionej aplikacji, czyli nieco inaczej niż standardowy asystent Apple – Siri.

Wyłączenie asystenta Google następuje poprzez kliknięcie w krzyżyk, czyli tak naprawdę w standardowy sposób. W przypadku urządzeń z systemem iOS dochodzi jeszcze wyłączenie aplikacji.

Co robi Asystent Google w polskiej wersji?

Aktualnie Asystent Google może za nas:

  • wyszukać informacji w internecie
  • zadzwonić do wybranej osoby z książki telefonicznej
  • wysłać SMSa
  • ustawić budzik czy przypomnienie w kalendarzu

Są to na razie podstawowe rozwiązania jakie może nam zaproponować jednak to kwestia czasu gdy sztuczna inteligencja Google zaserwuje nam również inne umiejętności takie jak np. sterowanie domem. Jedno jest jednak pewne, że tego typu rozwiązania będą przez użytkowników wybierane  coraz częściej, jako że jest to spora oszczędność czasu oraz wygoda.